Mazury to jest to!

4.jpg

Urlop na Mazurach

Mazury, żeglarstwo, ryby!

Informacje o mazurskich jeziorach, noclegi, pola i campingi.

Czas na wakacje na Mazurach!

Jezioro Malinówko to zbiornik niewielki, zdecydowanie dziki, ale atrakcyjny dla wszystkich szukających odpoczynku z dala od miejskiego gwaru. Poza malowniczymi krajobrazami rozciągającymi się przy każdym brzegu, zapewnia świetne warunki kajakarskie. Brak miejsc noclegowych tuż przy brzegu.


Informacje o jeziorze Malinówko

Jezioro Malinówko to kolejny, nieco "dziki" zbiornik znajdujący się w warmińsko-mazurskiej Krainie Tysiąca Jezior. Leży on w powiecie piskim, w gminie Ruciane-Nida. Jego powierzchnia to niespełna 30h. Maksymalna głębokość to tylko 3m. Brzegi ma trudno dostępne, ponieważ od wschodu są bardzo wysokie, a od innych stron podmokłe i porośnięte bujną roślinnością. Akwen jest częścią Rezerwatu Krutynia Dolna i wpada do niego sama rzeka Krutynia.

Jezioro Malinówko na żagle

Pomimo tego, że w akwenie spotkać można bujną roślinność wodną, to można po nim pływać łódkami. Ze względu na niewielką powierzchnię, szczególnie nadaje się dla początkujących. Będą oni mogli zdobyć na nim cenne doświadczenie w pływaniu po gęsto zarośniętych wodach. Do większego żeglowania sę  jednak nie nadaje.

Jezioro Malinówko - kajaki

Jezioro Malinówko jest znane głównie kajakarzom, ponieważ panują tu bardzo dobre warunki do uprawiania tego sportu. W zależności od umiejętności i przygotowania, można rekreacyjnie przepłynąć samo jezioro lub wybrać się na cały spływ rzeką Krutynią, którego Malinówko jest częścią.

Tego typu spływy organizowane są w tym regionie dość często. Nie ma przy tym żadnego problemu z wypożyczeniem sprzętu kajakowego.


Na jeziorze obowiązuje bezwzględny zakaz wędkowania, ponieważ jest to naturalne tarlisko znajdujące się na terenie rezerwatu.  Nie da się tu również nurkować.  (zbyt zarośnięte, za płytkie).

Jezioro Malinówko – pieszo i rowerem

Okolice jeziora Malinówko są bardzo malownicze, a przez to ciekawe dla pieszych oraz cyklistów. Szczególnie zainteresują miłośników fotografii i wnikliwych obserwatorów przyrody, ponieważ nie brakuje tu przedstawicieli świata roślin i zwierząt, których rzadko lub wcale nie widujemy w innych regionach kraju.

Trzeba jednak pamiętać, że akwen znajduje się na terenie rezerwatu, więc przyroda jest tu szczególnie chroniona. Rowery oraz kijki do nordic walking można wypożyczyć w gospodarstwach agroturystycznych działających w okolicy.


Jezioro Malinówko - plaże i kąpieliska

Trudny dostęp do jeziora oraz gęste zarośla, które się w nim znajdują sprawiają, że nie nadaje się ono do kąpieli. Nie znajdują się przy nim plaże ani kąpieliska.

Miejscowości nad jeziorem Malinówko: Iznota, Nowy Most, Ukta

Byłeś nad jeziorem Malinówko? Dodaj fotkę z wakacji !

"Żeglarstwo to nie sport - to charakter"

Sir. F. Chichester

Na weekend, na wakacje

Na długie godziny żeglowania

Po fantastyczne wspomnienia!

Joomla templates by Joomlashine