Mazury to jest to!

4.jpg

Urlop na Mazurach

Mazury, żeglarstwo, ryby!

Informacje o mazurskich jeziorach, noclegi, pola i campingi.

Czas na wakacje na Mazurach!

Liczne trasy kajakarskie, rowerowe, piesze i żeglarskie to podstawowe cechy promujące Jezioro Niegocin znajdujące się w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Świetnie rozwinięta infrastruktura zapewnia komfort wypoczynku bez względu na to, czy chcemy spędzić urlop aktywnie czy leniuchując na plaży.

Zobacz też: Noclegi nad jeziorem NiegocinInformacje o jeziorze Niegocin

Niegocin (zobacz na mapie) to trzeci pod względem rozmiarów akwen znajdujący się na obszarze Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zajmuje powierzchnię 2604 ha, a jego głębokość sięga do 39,7 m. Posiada zróżnicowane dno ze względu na dużą liczbę zagłębień oraz płycizn śródjeziornych. Brzegi jeziora są dość niskie, a północny brzeg zajmują zbudowania należące do Giżycka. Cała linia brzegowa liczy sobie aż 35 kilometrów. Wody Niegocina są zaliczane do wód III klasy czystości, jednak w ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowano poprawę czystości wody.Jezioro Niegocin na żagle
Nad jeziorem znajduje się Port Żeglugi Mazurskiej. Statki należące do spółki przewożą rocznie po kilkaset tysięcy pasażerów i kursują po Wielkich Jeziorach Mazurskich z portów w Giżycku, a także w Mikołajkach czy  Węgorzewie. Ogromna powierzchnia tafli jeziora pozwala na urządzanie regat w sezonie letnim, natomiast zimą jest to raj dla miłośników bojerów.

Po jeziorze pływają także rejsy wycieczkowe.

Jezioro Niegocin – kajaki:
istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, a także wzięcia udziału w zorganizowanych spływach kajakowych. Najpopularniejszą trasą biegnącą do jeziora Niegocin jest Szlak Galindów rozpoczynający się na jeziorze Śniardwy.

Jezioro Niegocin – dla wędkarzy:
Jezioro zamieszkuje 16 gatunków ryb, przy czym przeważającą część stanowią szczupaki, leszcze, płocie i węgorze. Jeziorem administruje Gospodarstwo Rybackie w Giżycku, gdzie można nabyć zezwolenia wędkarskie.

Jezioro Niegocin – pieszo i rowerem:
Miłośnicy spacerów będą zachwyceni infrastrukturą znajdującą się nad Niegocinem. Nad samym brzegiem znajduje się długie, betonowe molo, a w zachodniej części znajduje się park. Nieopodal Kanału Łuczańskiego stoi przedwojenny budynek schroniska. Inną atrakcją jest most obrotowy pozwalający przedostać się na drugą stronę przetoki. Ciekawostką jest fakt, że most skonstruowano w XIX wieku i jest obracany ręcznie przez operatora.Jezioro Niegocin – dla nurków:
 W Giżycku znajdują się dwa centra nurkowe, atrakcję stanowi znajdująca się na dnie jeziora 17-metrowa barka

Jezioro Niegocin – plaże i kąpieliska:
Nad jeziorem znajdują się plaże oraz kąpieliska, w tym kąpielisko miejskie

Miejscowości nad jeziorem Niegocin: Giżycko, Bystry, Grajwo, Kąp

 

Byłeś nad jeziorem Niegocin? Dodaj fotkę z wakacji !

"Żeglarstwo to nie sport - to charakter"

Sir. F. Chichester

Na weekend, na wakacje

Na długie godziny żeglowania

Po fantastyczne wspomnienia!

Joomla templates by Joomlashine