Mazury to jest to!

4.jpg

Urlop na Mazurach

Mazury, żeglarstwo, ryby!

Informacje o mazurskich jeziorach, noclegi, pola i campingi.

Czas na wakacje na Mazurach!

Niezbyt głębokie jezioro Łabap położone na trasie jednego z najpopularniejszych i największych szlaków żeglarskich Mazur wzięło swoją nazwę od wyjątkowo aktywnych żab zamieszkujących ten akwen. Nazwa „Łabap” brzmi jak żabi odgłos.

Jest to prawdziwy raj dla miłośników żeglarstwa, wycieczek pieszych oraz rowerowych, a także pięknych mazurskich widoków.

Zobacz też Noclegi nad jeziorem Łabap


Informacje o jeziorze Łabap:  Położone w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie Węgorzewskim. Leży na terenie Krainy Mazurskich Jezior i stanowi część kompleksu nazywanego Mamry. Łabap jest uznawane za najbardziej wysuniętą na zachód część jeziora Dargin. Od strony zachodniej łączy się natomiast z jeziorem Dobskim. Granice między jeziorami są umowne, a wyznaczają je przewężenia, płycizny i wyspa. Wyróżnia je maksymalna głębokość sięgająca 13 metrów, a także II klasa czystości.  Jest ono zaliczane do jezior typu sielawowego.

Jezioro Łabap na żagle:

Ze względu na swoje położenie stanowi coś na kształt szlaku łączącego jezioro Dobskie z jeziorem Dargin. Połączenie z tymi akwenami zapewnia możliwość przemierzania drogą żeglowną tej trasy. Istnieje możliwość wynajęcia sprzętów. Jednym z takich miejsc jest należący do TIGA Yacht & Marina pałac Lehndorffów posiadający największą na Mazurach wypożyczalnię jachtów oraz port jachtowy.


Jezioro Łabap - kajaki: istnieje możliwość wynajęcia kajaków w pobliskich ośrodkach noclegowych. Położenie jeziora Łabap pozwala na przepłynięcie trasy obejmującej aż trzy jeziora, co na pewno spodoba się fanom podziwiania jezior mazurskich z poziomu kajaka.


Jezioro Łabap - dla wędkarzy:

Jezioro typu sielawowego, istnieje możliwość wynajęcia łódki do wędkowania, w niektórych ośrodkach noclegowych, w niedużej odległości znajduje się stanica wodna.


Jezioro Łabap – pieszo i rowerem:

Poza możliwością przemierzania leśnych szlaków wzdłuż brzegów jeziora w okolicy znajduje się dość popularna trasa rowerowa. Przez pobliską wieś Łabap przebiega utwardzona droga łącząca Kamionek Wielki ze Sztynortem. Wschodnie odgałęzienie drogi prowadzi do cmentarza z kaplicą Lehndorffów (rodziny założycieli wioski).
W oddalonym o 4 kilometry Sztynorcie znajduje się pałac Lehndorffów. Na nieco dalszą wycieczkę można się wybrać do zamku krzyżackiego w Węgorzewie.  

Jezioro Łabap – plaże i kąpieliska: większość kąpielisk i plaż stanowią tereny przynależące do ośrodków wypoczynkowych – są przeznaczone dla gości

Miejscowości nad jeziorem: Łabapa, Sztynort 

Byłeś nad jeziorem Łabap? Dodaj fotkę z wakacji !

"Żeglarstwo to nie sport - to charakter"

Sir. F. Chichester

Na weekend, na wakacje

Na długie godziny żeglowania

Po fantastyczne wspomnienia!

Joomla templates by Joomlashine